Щедрик – незмінний гімн новорічних свят

Автор: Ornament У: Традиції На: Коментар: 0 favorite Хіт: 853

Україні є чим пишатись. Вже 95 років мандрує світом наш «Щедрик» - різдвяна мелодія, що народилася в Києві. За кордоном вона більше відома як «Carol of the Bells».

Український композитор Микола Леонтович працював над «Щедриком» понад 20 років. Основою став текст народної пісні, відомої ще з часів язичництва. Слова «прилетіла ластівочка» прийшли до нас із дохристиянських віків. Тоді початок року святкували навесні, коли птахи поверталися з вирію.

Від першого виконання твору нас відділяє ціле століття. Вперше «Щедрик» прозвучав у 1916-му році в Київському університеті. Світову славу ця мелодія здобула завдяки Пітеру Вільховському, автору англомовного тексту «Carol of the Bells».

Ця чарівна мелодія стала символом новорічних свят у різних куточках планети. Його виконують на багатьох музичних інструментах, тому сьогодні існує близько ста варіацій «Щедрика». Одна з них – від американського гурту The Piano Guys на віолончелі.

Коментарі

Залиш свій коментар

Неділя Понеділок Вівторок Середа Четвер П'ятниця Субота Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень